Ataşehir’de Gönderiler Moto Kuryelerle Hız Kazanıyor !

  • Updated

Günümüzün hızla aktığı İstanbul şehrin de, zamanın önemi gün geçtikçe iyice artmaktadır. Özellikle Ataşehir gibi ilçeler de trafiğin sıkışıklığı ve yolların kalabalığı her zaman insanları çileye sürüklemekte. Bu tür durumlardan dolayı işletmeler ve özel şahıs firmaları gönderi teslimatlarından olumsuz etkilenebiliyorlar. Ancak Ataşehir bölgesinde hizmet veren ataşehir moto kurye firmaları bu sorunu artık çözüme kavuşturmuş gibi.

Ataşehir’de Teslimatlar Motorlarla Hız Kazanıyor!

İnternet üzerinden yapılan satışlar da ve yorumlar üzerine bakıldığında yoğunlaşıldığın da insanlar normal kargo firmalarının teslimatlarından muzdaripler. Bundan kaynaklı olarak motorlu kuryeler İstanbul içerisin de trafik ne kadar yavaş ve karmaşık bir şekil de ilerlese de diğer kargo şirketlerine nazaran hızlı paket teslimatları ile günün kurtarıcıları.

Ataşehir’de hizmet veren bir çok kurye şirketi, e-ticaret firmaları, işletmeler ve diğer firmalar için önemli bir yere sahip. Bu motorlu kuryeler belirli bir mesai saatinin dışın da, gece saatlerin de bile teslimatları zamanında gerçekleştirebiliyorlar.

Kurye Hizmetine Yeni Bir Boyut Getiriyorlar !

Ataşehir kurye firmaları uzun teslimat sürelerine, trafik sıkışıklığına ve zaman kayıplarına normal kurye hizmeti ile devam ediyorlardı fakat son dönemde yeni hizmet çeşitleri getirdiler.

Yeni getirdikleri hizmet çeşitlerini sıralarsak;

  1. Moto Kurye
  2. Ekspres Kurye
  3. Vip Kurye
  4. Arabalı Kurye

Moto kurye hizmeti genel olarak firmaların gün içerisin de teslim etmelerini talep ettiği ürünler için kullanılan hizmet çeşididir. Bu hizmet diğer hizmet çeşitlerine nazaran daha uygundur.

Ekspres kurye çoğunluk olarak bu dönem de e-ticaret ile uğraşan kişilerin hızlı teslimatlar da kullandıkları hizmet çeşididir. Ekspres kurye de moto kurye şirketleri planlı teslimat yapabilen ve en geç ürünleri 2-3 saat içinde teslim edebildikleri hizmetlerden bir tanesidir.

Vip kurye teslimatlarına gelecek olursak bu hizmet, büyük firmaların özel evraklarını ve eşyalarının taşındığı yüksek güvenlikli bir hizmettir. Bu hizmet çeşidi motorlar ile taşınan fakat en pahalı moto kurye çeşididir. Çoğunluk olarak iş adamların da ve büyük firmalarda tercih edilmektedir.

Acil Teslimatların Güvencesi Moto Kuryeler mi?

Acil teslimatların güvencesi ve teslimatı artık moto kuryeler diyebiliriz. Moto kuryeler Türkiye’nin her yerinde çalışan fakat şu anda İstanbul, moto kurye sektörünün döndüğü bir yer diyebiliriz. İnsanlar artık işletmelerden talep ettikleri ürünleri ve hizmetleri hızlı bir şekilde yapılmasını istiyorlar. Bu durumda da firmalar ve fabrikalar doğal olarak moto kurye firmalarından yardım istiyorlar.

Moto Kuryeler Teslimatlar’da Ön Plana Çıkıyor !

Özellikle son yıllarda normal kargo şirketleri müşteriler tarafından oldukça fazla şikayet edilmeye başlandı. İnsanlar internet üzerinden aldıkları ürünleri daha fazla bekletilmeden teslim edilmesini istiyorlar. Bu olumsuz durumdan faydalanan firmalar da kurye firmalarının kapısını çalıyor.

Günümüze Bakarsak Şu Anda En Çok Hangi Sektörler Moto Kurye Kullanıyor?

Günümüz de ise e-ticaret, şahıs firmaları, giysi firmaları ve daha bir çok özel firma moto kuryeleri kullanıyor. Firmaların müşteri memnuniyetlerine bakacak olursak eğer;

Teslimatlar da kargo şirketlerinin kullanıldığı dönemde müşteri memnuniyetleri oldukça azalmaya başlamış ve bu durum 7.8’den 4.5’e inmiştir.

Bu tür firmalar ise moto kuryeler ile çalışmaya başladığı zaman tekrar 2x’lik bir yükselme yaşamışlardır.

Sizler de özel ataşehir kuryesi arıyorsanız bizleri aramanız yeterli olacaktır.