Özel Kurye Nedir? Kimler Tercih Eder?

 • Updated

Özel kurye çok kısa bir süre içerisin de firmaların ve şahısların teslimatlarını gerçekleştirdiği hizmet türüdür. Özel kuryeler, çoğunlukla değerli evraklar, hassas malzemeler, tıbbi ilaçlar ve özel siparişlerin çok hızlı ve zamanın da teslim edilmesi için kullanılan hizmet çeşididir.

Özel kuryeler, standart kurye hizmetinden farklı olup, belirli müşteri taleplerine ve isteklerine yanıt verir. Bu tür kuryeler genellikle özel teslimatların olduğu işlere odaklanırlar. Gönderinin güvenliği ve gizliliği konularında da özel önlemler alınan kurye çeşididir.

Özel Kuryeyi Hangi Sektörler Daha Çok Tercih Ediyor?

Özel kurye hizmetleri, hızlı ve güvenilir teslimat gerektiren birçok sektörde kullanılmaktadır. Sizler için en çok kim özel kurye talep ediyor hazırladık:

 • Hukuk
 • Sağlık
 • Finans Şirketleri
 • E-ticaret
 • Değerli Ve Özel Sözleşmeler

gibi sektörler de ve işler de yoğun olarak tercih edilmektedir.

Özel Kurye İle Standart Kuryenin Farkı Nedir?

Gönderilerin hızlı ve güvenilir bir şekilde taşınması gerektiğin de iki ana seçenek mevcuttur:

 1. Moto Kurye
 2. Özel Kurye

Her iki seçenek de farklı avantajlar ve işler değişik işlenmektedir.

Gönderinin Türleri

Özel kuryeler adı üstün de değerli evraklar, hassas malzemeler, eve acil ilaçlar ve özel siparişler gibi özel ve bir o kadar değerli gönderiler için tercih edilmektedir.

Standart moto kurye ise genellikle belgeler, paketler ve diğer bütün ürünlerin gün içerisin de teslim edilmesi için tercih edilmektedir.

Hız Ve Teslimat Zamanları

Özel kurye ekipleri hızlı ve zamanında teslimatlar sunarken, özellikle acil gönderiler için uygundur. Standart moto kuryeler ise daha genel bir hizmet saati ve teslimat süreleri daha esnek olanlardır.

Bizlerde ataşehir moto kurye firması olarak sizlere özel kurye hizmeti veriyoruz.

Özel Kurye Nasıl Olunur?

Özel kurye olabilmeniz için motosiklet ehliyetine sahip olmanız ve mesleki yeterlilik belgesini alabilmek için istenilen sınavlara girmiş olmanız gerekmektedir. Eğer ki bir firma da çalışıp özel kurye olmak istiyorsanız firma sahibinin kendisi ile konuşmanız gerekmektedir.

Özel Kuryelerin Avantajları

Özel kuryelerin avantajları saymakla bitmez. İş dünyasında ve kişisel yaşamda hızlı ve güvenilir bir teslimat her zaman istiyoruz fakat her zaman durumlar böyle gitmiyor. İşte tamda bu noktada, özel kurye hizmetleri hem güven açısından hem de teslimat hızları açısından mükemmel bir hizmet çeşidi oluyor. İşte özel kuryelerin avantajlarını ve neden tercih edildiğini incelediğimiz rehber;

 • Hızlı Teslimatlar
 • Hassas Ve Değerli Gönderilerin Gizliliği
 • Özel Teslimat Saatleri
 • Müşterinin İsteğine Uygun Hizmet

Özel Kurye Hizmetinin Maliyetleri

Özel kurye hizmetinin maliyeti, birden fazla faktöre göre değişiklik göstermektedir. Fiyatları etkileyen bazı şeyler;

 1. Teslimat Mesafesi
 2. Teslimat Hızı
 3. Gönderinin Aciliyeti
 4. Ek Hizmet

gibi seçenekler fiyat farkında değişiklik gösterebilmektedir.